Fasadų apmatavimai

Fasadų apmatavimai

Na va prireikė mandrus fasadus pamatuoti maketavimui, o su liniuote nešokinėsi sienom kaip spider-men’as. Ir jei tik tokį photoshop’o fintą būčiau žinojęs kai po pirmo kurso reikėjoapmatavimo praktiką daryt…
Visų pirmą reikia nuotraukos geru kampų, kad aiškiai matytųsi fasadas, norint vienu smūgiu apimti daugiau plokštumų, teks fotkinti iš kampo. Fotografuoti reiktų pakankamai atsitraukus ir  kad kuo mažiau būtų iškraipoma perspektyva.

Nepamaišytų iškart pagalvoti apiematomo objekto realius matmenis, kad netektų vėliau spėlioti. Pvz:
This is a tree
Kartais patogu būti dvimetriniu 🙂


Taigi, jungiam photoshop’ą, įsikeliam foto, kurios fasadus matuosim

Slenkam į Filter>Vanishing Point

Atsidariusiam
VP lange matom foto ir neiškius įrankius. Čia kursim plokštumas, pagal kurias phostoshop’o robosmegenai apskaičiuos perspektyvą ir matmenis.

Pirma plokštuma atsakingiausia
– turi būti tiksliausia, nes pagal ją bus kuriamos gretimos plokštumos ir nebeleidžiama keisti perspektyvos. Plokštumš kurimo funkcija yra nustatyta pagal nutylėjimą (antas nuo viršaus mygtukas), todėl iškart galima nurodyti plokštumą.
Jei reikia pritraukti/padidinti foto, tai naudojam
ctrl+space arba alt+space, nes VP neveikia alt+scroll-ratukas. Plokštumos ribos turi būti melsvos, jei geltonos ar raudonos, tai reiškia photoshop’ui nepatinka plokštuma ir iš jos nedarys perspektyvos.

 • Plokštumai (perspektyvai) pataisyti tampom kampinius grips’us (rankenėles).
 • Plokštumą didinam/mažinam tampant vidurį kraštinių esančiu grips’us


Kai nusprendėm, kad plokštuma ir jos laužiama perspektyva yra tavrkinga imamės kaimyniniš plokštumų kūrimo. Laikom nuspaudė ctrl ir tempiam kraštinės vidurį esantį grips’ą, taip sukuriant plokštumą statmeną pirminei plokštumai. Jei plokštumos nestatmenos, tai kampką galima keisti virutiniame meniu arba laikant nuspaudus alt ir sukiojant kraštinės vidurinį grips’ą.

Prikūrę kiek reikia ar net ir nereikia plokštumų pereinam prie matavimo.

Kaip matuoti? Žinoma, kad su liniuote arba rulete.

Pirma pamatuojam tai, ko žinome matmenis. Nesvarbu ką rašo, savo matmenis įrašom virutiniame meniu, Length lauke, šiuo atveju metrais. Šis dydis bus taikomas toliaus visiems kitiems matavimams. Jei plokštumų langavimas per tankus ar retas, tai pažymėjus Link Measurments to Grid langelio dydis taps lygus vienetui (šiuo atveju metrui).

Matuojam ant plokštumų. Pradėti matuoti būtina plokštumoje (kitaip photoshop’as nežinos kaip skaičiuoti), o baigti galima ir už ribų (taip nereikia smulkintis iškrapštant detales).

Apamatavom, o kas dabar?

 • Na jei tereikėjo kelių matenų, tai spaudžiam OK ir einam prie kitų darbų
 • Jei reikia išsaugoti matmenis tai:

  Render Measurments to Photoshop. Bet matmenys ar plokštumos (grids) bus išsaugomos esamame sluoksnyje. Jei nenorime kad butų prirašinėjama ant foto nesirenkam Render Measurments to Photoshop, o spaudžiam OK. Be baimės – visos plokštumos ir matmenys išliko filtre. Susikuriam naują sluoksnį kuriame išsaugosim matmenis, isijungiam Vanishing Point, Render Measurments to Photoshop, OK ir matom

Taip pat galima eksportuoti 3D:

 • Return 3D Layer to Photoshop – sukuria trimatį sluoksnį photoshop’e, kurį eina sukiot ir kitaip manipuoliuo – paranku norint pasukti pastatą fotografijoje.
 • Export DWF/3DS/After Effects – išeksportuoja plokštumas su fasadais – iškart mažiau darbo.

O standartinis Vanishing point naudijmas parodytas čia4 komentarai

 1. Andrius (nejau.net) · ’09 gegužės 24 Komentuoti

  Oho.. Net nežinojau, kad PS taip moka.

 2. Edmis · ’09 gegužės 24 Komentuoti

  Nes didžioji dalis jo ne tai kad nenaudoja, bet net nepastebi sąraše. Retai ir siaurom pritaikymo galimybėm filtras, bet kai prireikia, tai strikčioji iš džiaugsmo, kiek laiko sutaupo 🙂

 3. INferno · ’09 rugpjūčio 14 Komentuoti

  Geras dalykelis 🙂 – dėkui, kad prirodei 🙂
  Kažkada masčiau, kad reiktų padaryti keleta pastatų modelių su Sketch-up’u ir įkelti į Google Earth, tačiau neišsprendžiau matmenų problemos ( moku naudotis ir teodolitu, bet kas man ji duos 😉 ) – reiks kada prisėsti – dar kartą dėkoju 🙂

Komentuoti