Tikrasis  (spausdinimo) dydis photoshop lange

Tikrasis (spausdinimo) dydis photoshop lange

Hrr.. Dirbant photoshop’u vien fintai su masteliu ir DPI suėda tiek laiko derinant dydžius, kad norisi viską daryti natūraliai. Yra paprastas sprendimas – įsijungiant liniuotes/ruletes – rulers (valdyk/ctrl + R) . Na įsijungėm, na rodo koks lapo ar dalies plotis, aukštis, koordinatės. Bet kaip atsispauzsindus smulkios detalės ir ar iš smulkaus teksto nesigaus linija ar dar kokie fintai?
Photoshop’as turi funkciją print size bet rimtai su PS nesusidūrus nenaudojamas. Ši funkcija parodo ekrane vaizdą tikruoju (atspausdinto dokumento) masteliu. Ir tai pagal dabartinisu monitorius niekada nesutampa su tikruoju dydžiu – actual pixels (valdyk/ctrl + 1), nes šis yra 100% vaizdas.
Taigi, įsijungiam ruletes – View->Rulers. Dešiniu pelės mygtuku spragtelėję ant atsiradusių rulečių ir iškviečiam matmenų sąrašus. Šiuo atveju pasirenkam centimetrus.


Pabandom aktyvuoti tikrojo mastelio vaizdą ir jei jau nebuvo nustatytas monitoriaus dpi ar yra koks senukas mažylis ekranas, tai įjungus ir pridėjus liniuotę matmenys nesutaps.
1. Reikia nusistatyti monitoriaus raišką – dpi. Galima imt liniuotę ir matuoti pačiam arba pasinaudoti paprastu puslapiu.Paprasčiau įvest gamyklinius duomenis negu su liniuote šokinėti prie ekrano ir apibraižyti, bet paprasčiau suskaičiuot [(ekrano pločio pikselių skaičius)/(ekrano plotis centimetrais), tą patį pakartojam su aukščio matmenimis, jei nesenas kompas, tai santykiai sutampa, o jei ne, tai vedam mažesnį]. Įvedam ekrano parametrus aukštį ir plotį pikseliais, o įstrižainę coliais. Apskaičiuojama monitoriaus raiška:

Your screen’s info
DPI: ??.??

pagal DPI = [šaknis(pikseliai horizontaliai kvadratu + pikseliai vertikaliai kvadratu)] / įstrižainė coliais
Einam į Edit->Preferences->Units and Rulers


Screen resolution – ekrano raiška. Įvedame gautą ekrano raiška ??.???. Paliekam pixels/inch. Nebent patys matavome ekrano matmenis su cm liniuote.


OK, eianm į view->print size, patikrinam pridėjus liniuotę ir viskas turėtų sutapti.


Mastelis tikrai smagus (foto dpi 240)

Na štai ir viskas matosi realiu masteliu 🙂

Klausimas: kodėl šito finto nėra illustrator’iuje?1 komentaras

Komentuoti