Raitokis rankoves kol [dar] jaunas

  • Paskelbta: ’13 vasario 10
  • Atsiliepimai: Tylu ramu

Savaitgalį besimėgavimas straipsniu „Don’t Waste Your Twenties“ [1-a dalis][2-a dalis] suveikė kaip ir priklauso motyvuojančiai.

 

Verta paskaityti, bet trumpai:

Silpnėjant nusistatymui, kad baigus mokslus iškart reikia kurti šeimą vis plačiau 20-30 metai traktuojami kaip eksperimentų, rizikų ir avantiūrų. Kas grindžiama NewYork Times straipsniu[x] apie smegenų vystymąsi . Statistiškai smegenai „prinoksta“ 25-erių. Dėl kokių tai cheminių reakcijų atsiranda itin emocinis noras įrodyti savo vertę, imtis rizikingos veiklos ir atsistoti ant savo kojų. Kalnams nuversti tinkamas metas yra grindžiamas tuo, kad smegenų „nokimo“ metu vienos dalys grumiasi su kitomis – naivumas ir aistra su analizavimu ir planavimu. Toks derinys palankus vystyti avantiūriškus startup’us ir rizikingą verslą, o po 30, kai jau prinokusios smegenys nebenori keistis ir įgauna monotonišką ritmą, yra pats tas sukurto verslo stabiliam vystymui.

The trick is simply to take advantage of each power in the season it is given: The twenties are for launching, while the thirties are for building what you launched.

Kaip vienas žinomas VGTU dėstytojas mėgsta sakyti „nenaudojamas daiktas nuvysta“, taip ir čia teigia, kol smegenai nesunokę reikia kimšti tuo kas įdomu ir vystyti, nes po to jau sunkiai eis keist kryptį ir bus pagrinde tik senio su nepakeičiamu požiūriu perspektyva. (Tyrimai teigia, kad užsienių kalbų įvaldymas mažina alzhaimerio tikimybę.)

Some folks downplay the importance of the twenties by saying it’s simply a dress rehearsal for what’s to come. But if that’s the case, you need to ask yourself what role it is you’re preparing to play.

 

 

 

Beskaitant teko prisimint vieną TED pristatymą, kur teigė, kad regėjimo silpnėjimas ir visi sveikatos ir  išvaizdos prastėjimo apsireiškimai yra evoliucijos padarinys, kad suradus antrą pusę, sunkiau eitų kitus variantus įžiūrėti ir kitiems prastesnės prekinės išvaizdos atrodyti. (Todėl akiniai toks klastingas dalykas.)
Klystant link evoliucijos, dar vienas faktas: vaikų ir visų gyvūnų jauniklių galvos/veidai yra tam tikrų proporcijų, kurios  sukeltų bejėgiškumo,  mielumo įvaizdį ir norą rūpintis, taip verčiant tėvus neatsikratyti palikuoniais, o globoti ir rūpintis.Komentuoti