Privalomų BIM projektų link

Privalomų BIM projektų link

 • Paskelbta: ’13 gruodžio 4
 • Atsiliepimai: Tylu ramu

Ateina laiškas iš AGA-CAD:

Sveiki,
Ar žinote, kodėl BIM projektai privalomi jau ne vienoje Europos ir pasaulio šalyje ir kad tokių šalių skaičius vis didėja? Neužilgo BIM darbo principų privalės laikytis ir Lietuvos projektuotojai.

Sudomino, įtariai pekėlęs vieną antakį googe’inu „BIM privaloma Lietuvoje“, bet google terodo straipsnius apie Tele-Bim-Bam. Paklausius keletą anšlaginės grupės video, krapštau galvą ir užvedu diskusiją su bosu, bet galutinė nuomonė, kad matomai norima tiesiog paskatinti pirkti programas ir tiek.

 

Uždavus klausimą siuntėjams, gauna atsakymą ir dvi nuorodas:
Pasirašyta skaitmeninės statybos forumo rezoliucija

Lapkričio 29 dieną Vilniuje vyko Skaitmeninės statybos forumas, kurio rezultatu tapo 20-ies asmenų pasirašyta rezoliucija. Tikimasi, kad rezoliucija taps gera paskata spartinant procesus, susijusius su viso statybos sektoriaus skaitmenine reforma. Technologinės inovacijos, susijusios su statybų informaciniu modeliavimu (BIM), turi pakelti visą statybos procesą į aukštesnį efektyvumo ir kokybės lygį.

Skaitmeninės statybos iniciatyvos užsienyje.

Margam pasauly margos nuomonės:

 • bandoma pripratinti įvedant kaip privalomą sąlyga konkursuose
 • būtina projektavimo sąlyga universitetuose
 • papildomi reikalavimai pagal projekto dydį

 

DaromBIM.lt:

BIM technologijų taikymas naudingas visoms projekto šalims:
 • projektuotojams atvers galimybes dirbti greičiau, be klaidų ir su daugiau pelno,
 • statytojams suteiks tikslesnes sąmatas, efektyvesnį resursų valdymą, mažesnę savikainą, didesnį konkurencingumą ir pelningumą,
 • užsakovams leis įgyvendinti NT projektus mažesnėmis sąnaudomis, BIM technologijomis sukurti projektai leis įvertinti eksploatavimo išlaidas dar prieš projektui tampant realiu, bus lengviau administruoti patalpas, planuoti remonto ar rekonstrukcijų darbus.

 Iš kitos pusės:

 • Pradedantieji: Visi pradedantieji bijo, kad su BIM galima kurti tik standartinius šabloninius pastatus, ir stiklainių projektų pavyzdžiai nepadeda to keisti.
 • Tikslumas projektuojant: buvo cheat’inama autocad’u, yra kaip cheat’inti ir BIM’u, tik kai protingos technologijos, labiau linkę pasitikėti.
 • Mažesnės išlaidos: štampavimas šablonais, pasiliekant laiko meninėms interpretacijoms su  labiau patinkančiais projektais.
 • Greitesnis darbas: šablonai ir standartai pagal nutylėjimą yra gerai, bet didžiausia nauda, išsisprendžia autocad’o mastelių ir spausdinimo modelspace ir layout šalininkų ginčas.
 • Vizualizacijos: užsakovui ryte sumasčius, kad iki pietų reikia projekto grubių vizualizacijų atsakymas bus „Luktelk 0,5-1h“

 

Kol kas tylu ramu (nors dažniau atsirandą skelbimų ieškant vien Revit/ArchiCAD juodadarbiavimui), bet bus įdomu žiūrėt visiems šokant į Revit arba ArchiCAD frontus, o gal net DiGiDone3D (blender pagrindu), FreeCAD ar Sketchup.

 

P.S. Bus kuriami standartai, kuriuos bus galima nusižiūrėti, pavyzdžiui nuo danų revit standarto.

Nuorodų kratinys:

www.darombim.lt

www.darombim.lt/statybu-sektoriaus-skaitmenine-reforma-bim-technologijos-paspartins-statybos-procesus
www.skaitmeninestatyba./lt/uzsienio-patirtis
www.statybininkai.lt/?id=8556
blog.revitforum.org/2013/07/dutch-revit-standards-launched.html


Komentuoti