Konferencija „BIM regional developments 2015“ pranešimų vaizdo įrašai

 • Paskelbta: ’15 lapkričio 18
 • Atsiliepimai: Tylu ramu

2015 m. spalio 01 d. VšĮ „Skaitmeninė statyba“, Lietuvos statybininkų asociacija ir Vilniaus miesto savivaldybė surengė konferenciją „BIM regional developments“, skirtą regioniniam bendradarbiavimui vystant skaitmeninę statybą ir statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodologiją. Tai Lietuvoje vienas didžiausių renginių, skirtų BIM.
Konferencija buvo skirta visiems statybos proceso dalyviams – užsakovams, NT vystytojams ir valdytojams, projektuotojams, statytojams, valdžios atstovams, viešųjų pirkimų organizatoriams bei mokslo ir tyrimų institucijų atstovams. Konferencijoje patirtimi plėtojant skaitmeninę statybą dalijosi Danijos, Suomijos, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės ir įvairių Lietuvos įmonių ir organizacijų atstovai, buvo diskutuojama apie BIM patirtį, ir skaitmeninės statybos pritaikymo miesto procesų valdymui, energiniam efektyvumui didinti perspektyvas.

 

 1. Nacionaliniai BIM reikalavimai Danijoje. Jan Karlshøj, „buildingSMART Nordic“ pirmininkas (Danija), su auditorija dalijasi mintimis apie gyvavimo ciklo analizę, IFC, „buildingSMART“.
 2. Jukka Tarkkala Helsinkio miesto planavimo departamentas dalis – BIM paremtas procesų valdymas miesto planavime. Jukka Tarkkala parodo gerąjį pavyzdį, kaip struktūrizuotai valdyti miesto planavimo procesus ir informaciją. Pranešėjas išskiria svarbų aspektą – visi miesto planai ir susijusi informacija visuomenei yra atvira. Helsinkio miestas šiuo metu siekia dar labiau patobulinti naudojamas sistemas ir duomenų bazes, bei tapti dar efektyviau BIM metodais valdomu miestu.
 3. InfraBIM. Tomi Henttinen, „buildingSMART Nordic“ dalijasi Suomijos patirtimi diegiant BIM technologijas infrastruktūros srityje.
 4. Beneliukso BIM patirtis. Pranešėjas apžvelgia savo regiono ir pasaulio skaitmeninius pasiekimus bei mini ir 3D spausdintuvus, jais spausdinamus namus, bei tokius įrankius kaip „Project Tango“, įgalinančius žmogų planšete sukurti jo aplinkos 3D modelį, ir „Microsoft HoloLens“, į žmogaus darbą ir buitį įtraukiantį hologramas.
 5. BIM – įrankis inovacijoms. HS2 (Greitojo geležinkelio projekto BIM patirtis). „Londonas – Birmingemas“ atvejo analizė. Įspūdingą HS2 geležinkelio projektą Jungtinėje Karalystėje pristačiusi britė Sonia Zahiroddiny, pabrėžia, kad BIM pagalba yra siekiama ne tik pastatyti ir efektyviai valdyti geležinkelių tinklą, bet ir sujungti miestus ir miestelius taip, kad jie galėtų kartu vystytis, o gyventojams būtų suteiktos dar geresnės paslaugos, padedančios jų darbe ir gyvenime.
 6. „RailBaltica“. Regioninio bendradarbiavimo projektas.
 7. Nacionaliniai BIM reikalavimai Estijoje. Apie Estijos patirtį naudojant pažangias technologijas pasakoja Talino taikomųjų mokslų universiteto asocijuotas profesorius Aivars Alt. Jo teigimu, Estijos kelionė į BIM prasidėjo maždaug tuo pačiu metu, kaip ir kitose pasaulio šalyse – apie 2000-uosius atsirado pirmosios iniciatyvos, o kai kuriuose projektuose imta naudoti BIM elementus. Daugiausiai palaikymo ir paramos estai sulaukia iš Suomijos. O didžiausią BIM varomąja jėga Estijoje pranešėjas įvardija nekilnojamojo turto kompanijas.
 8. Nacionaliniai BIM reikalavimai Baltarusijoje.
 9. Infostatyba“ tobulinima. Pranešėja pabrėžia, jog svarbus Statybos inspekcijos tikslas – gyventojams ir verslui teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų prieinamumo statybos ir teritorijų planavimo srityse tobulinimas bei jų kokybės gerinimas, naudojantis informacinėmis ir ryšių technologijomis. Inspekcija siekia standartizuoti teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros procedūras. Informacinėmis sistemomis sukūrus sąsajas tarp atskirų institucijų administruojamų duomenų bazių, turėtų tapti aiškūs visi procesai ir duomenų šaltiniai, iš kurių reikiami duomenys būtų perkeliami savaime.
 10. Skaitmeniniai žemėlapiai ir 3D GIS. Ingos Kavaliukienės, SĮ „Vilniaus planas“, pranešimas apie 3D GIS svarbą miesto planavimui bei vystymui.
 11. WEB platforma vieningam BIM duomenų valdymui.
 12. Elektroninis statybos darbų žurnalas.

 

[via] [y] … [dar]Komentuoti